Oto najlepszy sposób na schłodzenie auta bez klimatyzacji! Taksówkarze radzą

2022-06-30 12:52
upał w aucie
Autor: unsplash.com

Za oknem skwar, a w aucie "klima" rozkręcona do maksimum. Większość Polaków w ten sposób porusza się w mieście podczas upałów. Okazuje się jednak, że popełniają błąd. Istnieje o wiele lepszy sposób na schłodzenie wnętrza auta, nie generujący przy tym wyższych kosztów, jak robi to włączona klimatyzacja w samochodzie. Przekonajcie się sami!

Upał w aucie to nie tylko niedogodność. To również duże zagrożenie. Rozgrzane plastiki i elementy karoserii sprawiają, że w środku pojazdu jest jeszcze bardziej gorąco niż na zewnątrz. Najszybszym sposobem na obniżenie temperatury w samochodzie jestoczywiście klimatyzacja. Jednak jej użycie wiąże się z większym spalaniem. Żadnemu kierowcy nie trzeba tłumaczyć - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - co to oznacza.

Różnice w spalaniu mogą być całkiem spore i dochodzą do 1-2 litrów na 100 km. Przy mniejszych silnikach spalanie może być jeszcze większe.

Portal autokult podaje sprawdzony patent na to, jak chłodzić samochód podczas upału, nie popadając przy tym w bankructwo. Źródło tej wiedzy jest najlepsze, jakie może być: taksówkarze! Kto jak kto, ale oni nie mogą się mylić. W końcu większe spalanie to mniejszy zarobek - a na to przedstawiciele tej profesji nie mogą sobie pozwolić!

Co zatem zrobić, by skutecznie ochłodzić auto bez uruchamiania "klimy"? Odpowiedź jest prosta: otworzyć szyby podczas jazdy. Należy jednak pamiętać o pewnym szczególe. Aby osiągnąć odpowiednią cyrkulację powietrza, a jednocześnie nie zakłócać aerodynamiki pojazdu - należy poruszać się z prędkością niższą niż 70 km/h.

Dobrze stosować się do tej porady, ponieważ jazda z opuszczonymi szybami przy większych prędkościach może wręcz zwiększyć spalanie.

Tragiczny wypadek na A1

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE