Jak zdrowo się odżywiać podczas upałów? Sprawdź kilka praktycznych porad

2022-06-29 14:54
Quiz. Jedzenie na a
Autor: Shutteratock

W Łódzkiem upały trwają w najlepsze, dlatego warto pamiętać o zdrowym odżywianiu się. Dzięki temu, mimo wysokich temperatur będziemy czuć się pełni energii.

- W upalne dni zdecydowanie warto postawić na posiłki lekkostrawne. Bazujmy na sezonowych warzywach i owocach, dobrze sprawdzi się również nabiał. Pomogą nam one dodatkowo uzupełnić witaminy i minerały, które tracimy w trakcie upałów. Fajnie sprawdzą się sałatki czy chłodniki - tłumaczy Żaklina Warda, trenerka personalna.

Jakie napoje będą najlepsze?

- Przede wszystkim woda, musimy pamiętać o dobrym nawodnieniu organizmu. Możemy też skorzystać z arbuza czy napojów izotonicznych.

Czy to prawda że dodawanie do posiłków ostrych przypraw, takich jak chilli pomoże nam się ochłodzić?

- Teoretycznie tak. Przyprawy będą powodować podrażnienie receptorów i  organizm będzie chciał się ochłodzić po prostu się pocąc. Na pewno nie wszystkim polecam ten sposób, zostawmy go tylko dla odważnych.

Więcej ciekawych porad żywieniowych znajdziecie na jej Instagramie Żaklina Warda.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE