Krynica Morska: Funkcjonariusze Straży Granicznej uratowali młodą fokę!

2020-04-02 12:44
foka
Autor: Jan Wilkanowski, Blękitny Patrol WWF

Słupek – takie imię otrzymał młody samiec foki, którego 31 marca znaleźli na plaży funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej. Wychudzone i odwodnione szczenię z pomocą Błękitnego Patrolu WWF trafiło na rehabilitację do Stacji Morskiej w Helu.

Strażnicy graniczni zauważyli młodą fokę podczas patrolowania polsko – rosyjskiej granicy państwowej niedaleko miejscowości Piaski na Mierzei Wiślanej. Zgodnie z procedurami, poinformowali o tym Błękitny Patrol WWF i pozostali przy zwierzęciu do czasu przyjazdu wolontariuszy. Około trzytygodniowa foka najprawdopodobniej zbyt wcześnie rozdzieliła się z matką, była wychudzona i odwodniona.


foka
Autor: Jan Wilkanowski, Blękitny Patrol WWF

Po konsultacji telefonicznej z pracownikami Stacji Morskiej wolontariusze WWF przetransportowali focze szczenię na rehabilitację w Helu. Malec ma się już dobrze, a na cześć działań Straży Granicznej otrzymał imię Słupek. Po rehabilitacji w Stacji Morskiej w Helu powróci do wód Bałtyku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE