Cukier to dopiero początek. TE produkty znacznie podrożeją lub znikną z półek!

2022-08-19 14:49
Cukier to dopiero początek. TE produkty znacznie podrożeją lub zniknął z półek!
Autor: Marek BAZAK/East News

Cukier z błyskawicznym tempie znika z półek, nie inaczej jest z masłem. Eksperci nie mają dobrych wieści. Kolejne produkty znacznie zdrożeją lub całkowicie znikną i będzie trudno o ich zakup. O jakich konkretnie mowa? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Deficyt cukru w znacznym stopniu wynika z zachowań konsumentów - powiedział  ekonomista banku Credit Agricole Jakub Olipra. Dodał, że efektem wzmożonego popytu a także większych kosztów produkcji będą kolejne podwyżki.

Według eksperta, "żaden system logistyczny nie jest w stanie obsłużyć konsumentów, którzy wykupują cukier w ilościach hurtowych". Wyjaśnił, że sklepy analizują strukturę i ilości zakupów, dostosowując do nich zapasy. Jednak - jak zaznaczył - "utrzymanie dużych zapasów jest dla nich kosztem, a często nie jest to możliwe ze względów braku odpowiedniej powierzchni".

Niestety - na cukrze nie skończą się podwyżki. 

Co zdrożeje najbardziej? Jak wynika z danych z portalu Strefa Biznesu mowa o konkretnych produktach, których cena za chwile może zwalić z nóg! "W sierpniu zacznie się prawdziwe szaleństwo" - czytamy. Za jakie produkty przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej?

Sonda
Lubisz robić zakupy w Biedronce?
Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE