Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni: Oddano prawie 260 litrów krwi!

2021-12-17 12:05
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni: Oddano prawie 260 litrów krwi!
Autor: AMW Gdynia

Za nami ostatnia już w tym roku akcja krwiodawstwa w Akademii Marynarki Wojennej. W sumie 42 osoby oddały 18,900 litra krwi. Od początku roku Uczelnia zorganizowała aż 11 takich akcji, a społeczność akademicka, w głównej mierze podchorążowie, oddała w sumie 212,400 litra krwi.

Bardzo wielu krwiodawców Uczelni oddaje krew podczas indywidualnych wizyt w stacjach krwiodawstwa na terenie całego kraju, i w ten sposób w 2021 roku pozyskanej zostało 47,050 litra krwi. W kończącym się roku, podchorążowie, studenci cywilni, kadra i pracownicy AMW oddali 259,450 litra krwi. To średnio prawie 22 litry życiodajnego płynu na każdy miesiąc roku.

"Akademia Marynarki Wojennej angażuje się w akcje krwiodawstwa na swoim terenie od prawie 20 lat natomiast z ruchem honorowego krwiodawstwa jest związana od ponad pół wieku. Przy Uczelni prężnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, który w tym roku obchodzi swoje 45-lecie istnienia. Obecnie Klub liczy 370 członków oraz 226 osób wspierających działania i skupia w swoich szeregach nie tylko osoby stanowiące społeczność AMW, lecz również żołnierzy i pracowników innych jednostek wojskowych oraz instytucji z całego kraju"

- czytamy na stronie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. 

Warto zaznaczyć, iż uczelnia angażuje się w różne akcje pomocowe, nie tylko związane z krwiodawstwem. W grudniu organizowana była także akcja poszukiwania dawców szpiku. Podchorążowie i studenci biorą udział w akcji „Szlachetna Paczka”, organizują korepetycje dla dzieci, wspomagają Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni i uczestniczą w wielu innych akcjach.

Z zemsty zasztyletował córkę konkubiny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE