Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni: Oddano prawie 260 litrów krwi!

i

Autor: AMW Gdynia

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni: Oddano prawie 260 litrów krwi!

2021-12-17 12:05

Za nami ostatnia już w tym roku akcja krwiodawstwa w Akademii Marynarki Wojennej. W sumie 42 osoby oddały 18,900 litra krwi. Od początku roku Uczelnia zorganizowała aż 11 takich akcji, a społeczność akademicka, w głównej mierze podchorążowie, oddała w sumie 212,400 litra krwi.

Bardzo wielu krwiodawców Uczelni oddaje krew podczas indywidualnych wizyt w stacjach krwiodawstwa na terenie całego kraju, i w ten sposób w 2021 roku pozyskanej zostało 47,050 litra krwi. W kończącym się roku, podchorążowie, studenci cywilni, kadra i pracownicy AMW oddali 259,450 litra krwi. To średnio prawie 22 litry życiodajnego płynu na każdy miesiąc roku.

"Akademia Marynarki Wojennej angażuje się w akcje krwiodawstwa na swoim terenie od prawie 20 lat natomiast z ruchem honorowego krwiodawstwa jest związana od ponad pół wieku. Przy Uczelni prężnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, który w tym roku obchodzi swoje 45-lecie istnienia. Obecnie Klub liczy 370 członków oraz 226 osób wspierających działania i skupia w swoich szeregach nie tylko osoby stanowiące społeczność AMW, lecz również żołnierzy i pracowników innych jednostek wojskowych oraz instytucji z całego kraju"

- czytamy na stronie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. 

Warto zaznaczyć, iż uczelnia angażuje się w różne akcje pomocowe, nie tylko związane z krwiodawstwem. W grudniu organizowana była także akcja poszukiwania dawców szpiku. Podchorążowie i studenci biorą udział w akcji „Szlachetna Paczka”, organizują korepetycje dla dzieci, wspomagają Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni i uczestniczą w wielu innych akcjach.

Z zemsty zasztyletował córkę konkubiny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE