Zwiedzanie wystaw, pokazy, warsztaty. Przed nami Toruńska Noc Naukowców

2021-09-15 20:22
Toruńska Noc Naukowców już 24 września w Młynie Wiedzy
Autor: www.torun.pl Nie zabraknie pokazów, warsztatów i wystaw

Zwiedzanie wystaw, pokazy, warsztaty wykłady złożą się na kolejną edycję Toruńskiej Nocy Naukowców. Odbędzie się ona 24 września w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Nie zabraknie zajęć w pracowni biologicznej i fizycznej, na cztery pokazy zaproszą naukowcy z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii.

W trakcie pokazów dowiecie się o tym, jak tworzy się mapy aktywności mózgu. Jak algi, które rosną w naszych jeziorach i morzach, mogą zmienić nasz świat na lepsze. Jak i dlaczego fizycy badają dzieła sztuki oraz jak analizować mózg za pomocą specjalnego czepka.

W trakcie otwartych zajęć w pracowni biologicznej i fizycznej organizatorzy zapraszają do samodzielnego wykonania preparatów i obserwowania żyjących w nich mikroorganizmów. W ich trakcie dowiecie się, że nie wszystkie bakterie są złe, a grzyby to nie tylko pieczarki. Oko mikroskopu podczas zajęć "Mikroorganizmy od kuchni" pozwoli przybliżyć świat mikrobów, które z powodzeniem wykorzystuje się do produkcji serów, jogurtów, czy do wypieku chleba.

W pracowni fizycznej odbędą się otwarte warsztaty "Światło zwykłe i mniej zwykłe".

- Wykonamy kilka eksperymentów ze światłem. Zachwycać będziemy się przepięknymi widokami - a może nawet coś ciekawego uda się usłyszeć. Nasze eksperymenty będą inspirowane astronomią: będzie można zobaczyć migoczące gwiazdy i planety. Dowiemy się również co wspólnego ma słońce z żarówką i nie zabraknie laserów - wyjaśnia Marcin Centkowski.

Zwiedzanie wystaw w głównym budynku Młyna Wiedzy będzie odbywało się w dwóch turach w godz. 17:00-20:00 i 20:00-23:00. Wystawę "Ścieżki dorastania" (dostępną w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji) zobaczymy w godz. 17:00-19:00 i 19:00-21:00.

AQUA Toruń otwarte!

Program Toruńskiej Nocy Naukowców już wkrótce na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Dostępne będą również informacje o zapisach na zajęcia przygotowane przez UMK. Wydarzenie powstaje przy współpracy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE