Sprzątanie Świata 2021 już w sobotę w Toruniu [AUDIO]

2021-09-14 12:00
MPO w Toruniu
Autor: www.mpo.torun.pl Sprzątanie Świata 2021 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu

„Myślę, więc nie śmiecę” - pod takim hasłem odbędzie się w tym roku i to już w najbliższą sobotę kolejna edycja Sprzątania Świata! Na Rynku Nowomiejskim w Toruniu będzie więc o ekologii, ale nie tylko...

Będzie okazja, zwłaszcza dla najmłodszych by zasiąść za kierownicą śmieciarki, a dla całych rodzin by dowiedzieć się więcej chociażby o selektywnej zbiórce odpadów. Nie zabraknie leśników z drzewkami, które będziecie mogli posadzić na swojej działce lub w ogrodzie - miasto, toruńskie MPO, ale i leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Dobrzejewice zapraszają na Sprzątanie Świata w Toruniu. W tym roku odbywa się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

Będzie to też okazja, by pozbyć się zużytych lub niepotrzebnych elektrośmieci lub odpadów niebezpiecznych - zapewnia prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, Piotr Rozwadowski.

Sprzątanie Świata już w sobotę w Toruniu

Sprzątanie Świata w te sobotę, od 10.00 do 14.00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu.​

Z naszą wiedzą na temat selektywnej zbiórki odpadów jest lepiej, ale nie bardzo dobrze. W Toruniu nadal zdarzają się ci, którzy śmiecą na potęgę. Toruńskie MPO zbiera rocznie ponad 800 ton śmieci z dzikich wysypisk, a na nich – zużyte opony, ale głównie odpady budowlane, czasami worki ze śmieciami. Wyrzucanie śmieci w lasach jest kompletnie niezrozumiałe tym bardziej, że w Toruniu działają tzw. PSZOK-i. Mieszkańcy z dowodem osobistym mogą oddać tu śmieci za darmo, nawet budowlane – informuje prezes MPO, Piotr Rozwadowski.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE