Żółte Mikołaje zbierają na mobilną świetlicę w Toruniu i okolicach [AUDIO]

i

Autor: Facebook.com/Żółte Mikołaje Toruńscy licealiści jako Żółte Mikołaje

Żółte Mikołaje zbierają na mobilną świetlicę w Toruniu i okolicach [AUDIO]

2021-11-30 9:43

Choć może atrybutem tego świętego nie jest kolor żółty, to na pewno wolontariusze w mikołajkowych czapkach przyniosą dużo radości. Zadbają o to toruńscy licealiści, którzy zbierają na mobilną świetlicę dla Stowarzyszenia Wędka.

W tym roku podopiecznych Stowarzyszenia Wędka odwiedzi Żółty Mikołaj. Pod choinką zostawi całkiem duży prezent - mobilną świetlicę, która ma być miejscem spokoju, przestrzenią do odrabiania lekcji oraz stołówką. Na tzw. "Uczusia" zbierać będą toruńscy licealiści. Początkowo akcję zainicjowali uczniowie IV LO w Toruniu, z czasem przyłączyły się do niej inne placówki. Wśród nich znajdziemy przedstawicieli IV LO, I LO, X LO, V LO, II LO, III LO, VIII LO, ULO i Liceum Jagiellońskiego. Młodzi do sprawy podeszli bardzo poważnie - pozyskują sponsorów, organizują wspierające ich osoby, w tym - marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Wszystko po to, by stworzyć bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla wszystkich obecnych i przyszłych podopiecznych "Wędki".

O akcji opowiedzieli nam więcej uczniowie z IV LO w Toruniu

Idea "Uczusia" jest bardzo szlachetna, jednak niestety kosztowna. Szacuje się, że żeby powstała taka mobilna świetlica potrzeba około 50 tysięcy. Dochodzą do tego dodatkowe koszta takie jak np. paliwo. Toruńscy licealiści zachęcając więc wszystkich mieszkańców do wsparcia inicjatywy. Jak można to zrobić? Najwygodniejszym sposobem będzie wsparcie wirtualnej zbiórki na portalu zrzutka.pl

Można to zrobić także przy okazji świątecznych zakupów w Centrum Handlowym Plaza, gdzie kwestujący pojawią się w żółtych mikołajkowych czapkach już 11 grudnia. Swoja cegiełkę można dołożyć także poprzez wzięcie udziału w koncercie, który odbędzie się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Więcej na temat wydarzenia przeczytacie TUTAJ.

Sonda
Czy pomagasz w zbiórkach charytatywnych dla potrzebujących osób?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE