Zmiany kadrowe w policji

Zmiany w lokalnej policji. We Włocławku powołano nowego Komendanta!

2023-06-02 12:43

We włocławskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku. Młodszy inspektor Anna Kochowicz odebrała rozkaz z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinspektora Piotra Leciejewskiego i przywitała się ze sztandarem jednostki.

Nowa Pani Komendant we Włocławku

W czwartek (01 czerwca 2023 r.) o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej włocławskiej komendy w obecności zaproszonych gości, kadry kierowniczej, funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych jednostki, odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Komendanta.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinspektor Piotr Leciejewski wręczył rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku młodszemu inspektorowi Annie Kochowicz, która od 15 lutego 2023 roku pełniła obowiązki Szefowej włocławskich policjantów. Zgodnie z ceremoniałem, nowa Pani Komendant przywitała się ze sztandarem jednostki i złożyła meldunek o objęciu stanowiska.

Anna Kochowicz w policji

Komendant Kochowicz pełni służbę w Policji od 1997 roku. Rozpoczęła ją w pionie prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Po kilku latach związała się z pionem kryminalnym, najpierw w lipnowskiej jednostce, a następnie w Centralnym Biurze Śledczym Policji.

Pani Komendant ma również doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Od października 2019 roku pełniła obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie, a w styczniu 2020 roku została Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku. Od lutego 2021 roku Komendant Kochowicz kierowała pracą lipnowskich policjantów, a od 15 lutego bieżącego roku pełniła obowiązki Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku.

Specjalne odznaczenie od prezydenta

Młodszy inspektor Anna Kochowicz została odznaczona przez Prezydenta RP srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę” oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE