Wiadomości

Dni Bytomia 2024. Magistrat odwołał wydarzenie na Rynku. Mieszkańcy są niezadowoleni

Dni Bytomia 2024 odbędą się w dniach 21-23 czerwca. Na bytomskiej scenie zobaczymy wielu znanych artystów, w tym m.in. Smolastego, Bajm, Kult oraz Nocnego Kochanka. Urząd miejski właśnie zmienił lokalizację wydarzenia. Impreza nie odbędzie się na Rynku, tak jak wcześniej zapowiadano.

Dni Bytomia 2024. Magistrat zmienił lokalizację wydarzenia

Dni Bytomia zostały zaplanowane na pierwszy weekend wakacji. W tym roku z okazji 770-lecia Bytomia urząd zaplanował wiele atrakcji. W ramach jubileuszu wzbogacono program tegorocznych dni miasta.

W piątek, 19 kwietnia bytomski magistrat poinformował o zmianie lokalizacji tegorocznych dni Bytomia. Wydarzenie nie odbędzie się na Rynku, tak jak zapowiadano wcześniej.

Ponieważ przedłużają się prace projektowe Przebudowy dróg i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą w części ulic Piłsudskiego, Matejki oraz pl. Sobieskiego w Bytomiu, organizatorzy podjęli decyzję, że tak jak w poprzednich latach scena stanie przy pl. Sobieskiego - przekazał magistrat.

Zobaczcie w galerii, jak wyglądały zeszłoroczne Dni Bytomia.

Kto wystąpi na Dniach Bytomia 2024?

Pod koniec marca bytomski magistrat ogłosił program tegorocznych Dni Bytomia. Na scenie nie zabraknie znanych i lubianych w Polsce artystów. W tym roku wystąpią m.in. Kult, Smolasty, Nocny Kochanek, Julia Żugaj, Dym KNF, Bajm, C- Bool czy Pan Savyan.

Jak co roku na scenie nie zabraknie również lokalnego artysty. Tym razem będzie to zespół Tukej – laureat Przeglądu Zespołów Muzycznych „Bytom Live Music” 2023. W programie znajdą się także wydarzenia dla najmłodszych.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku wystąpili Agnieszka Chylińska, Lemon, hip-hopowa grupa Pokahontaz oraz Majka Jeżowska.