Z zakładu karnego do toruńskiego Caritasu. Nowy samochód wesprze placówkę

2022-01-10 18:41
Z zakładu karnego do toruńskiego Caritasu. Nowy samochód wesprze placówkę
Autor: Marta Łazarska Od lewej: Mariusz Kałużny, ppłk Magdalena Zwierzchowska, płk Andrzej Gniot i ks. Daniel Adamowicz

Po służbie w inowrocławskim Zakładzie Karnym nie odpocznie na emeryturze. Samochód, który działał w ramach Działu Dozoru Elektronicznego będzie wspomagał teraz Caritas Diecezji Toruńskiej.​

Dokładnie 31 grudnia 2021 roku zakończył swoją służbę w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu. Teraz zamiast w Dziale Dozoru Elektronicznego będzie wspomagał Caritas Diecezji Toruńskiej. Mowa o oplu corsie, który został przekazany w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Toruński Caritas ma już plany co do wykorzystania nowego pojazdu. Ma on zwiększyć mobilność między punktami jadłodzielni, środowiskowych domów samopomocy, burs szkolnych czy noclegowni. Te obsługiwane są nie tylko na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ale i poza nim.

- Samochód ten od 2018 roku służył w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu do wykonywania obowiązków związanych z systemem dozoru elektronicznego. Kilkunastoosobowa grupa - funkcjonariusze i pracownicy cywilni wykonywali swoje obowiązki na terenie całego naszego okręgu, stosując inny rodzaj kary niż pobyt w więzieniu. Samochód przekazujemy sprawny, czysty i zadbany. Mamy nadzieję, że posłuży kolejnym ludziom w szczytnym celu - powiedziała nam ppłk Magdalena Zwierzchowska, dyrektorka Zakładu Karnego w Inowrocławiu.

Samochód z pełną dokumentacją oraz oponami zimowymi dziś (10.01.) zasilił toruński Caritas. Zgodnie z nowymi przepisami mógł być przekazany zgodnie z przepisami bezpłatnie m.in. jednostce samorządu terytorialnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE