Historia MZK na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

2022-01-04 9:36

Od ponad 20 lat zbiera bilety i inne przedmioty związane z historią komunikacji miejskiej, również Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Jego kolekcja liczy ponad 18 tysięcy biletów. Są kasowniki, czy wyposażenie kontrolerów oraz liczne publikacje. Część z tych eksponatów Marcina Żyndy zobaczymy na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej.

Na wystawie zobaczymy prawdopodobnie jeden z najstarszych toruńskich biletów i to jeszcze z czasów I wojny światowej oraz to, co dziś nazwalibyśmy wyświetlaczem. Mowa o kasetonie informującym o numerze linii i trasie przejazdu. Patrzyliśmy na nie jeszcze do niedawna, w znikających dziś z toruńskich ulic Jelczach.

Historia MZK na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Ekspozycję można oglądać do 15 stycznia w Bibliotece Pedagogicznej przy Dąbrowskiego. Wstęp jest bezpłatny.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE