Sztuka młodego pokolenia

Wystawa prac uczniów z Niepublicznego Liceum Plastycznego w Toruniu [GALERIA]

2023-04-24 12:02

21 kwietnia 2023 roku (piątek) w Toruniu w lokalu Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza" (ul. Rynek Staromiejski 7) odbył się wernisaż prac uczniów z Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych. Placówka działa w Toruniu i kształci zdolną młodzież, która zaprezentował szerszej publiczności swoje dzieła - obrazy i rysunki. Zobaczcie galerię zdjęć!

Wernisaż malarski w "Domu Harcerza"

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła się w "Domu Harcerza" (ul. Rynek Staromiejski 7) wystawa prac uczniów Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych w Toruniu. Na wernisaż było wielu zainteresowanych, co zaprezentowaliśmy w naszej galerii zdjęć. Dzieła młodych artystów przykuwały uwagę, było wśród nich wiele niebanalnych i oryginalnych prac. Dominowało malarstwo oraz rysunek.

Autorami prac była młodzież ze wspomnianego Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych w Toruniu, które jest młodą szkołą - istnieje dopiero trzy lata, a już wydaje obiecujące owoce. Organem prowadzącym placówkę jest Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Szkoła mieści się przy ul. Jęczmiennej 10.

Co o wystawie i uczniach powiedziała nam jedna z członkiń kadry pedagogicznej?

W III klasie widać wyłaniające się postawy twórcze wśród uczniów, że ta tożsamość  jednak się kształtuje i są one w pewnym stopniu stylizowane. Widzimy tutaj rysunki martwych natur, malarstwo, studium postaci, detal anatomiczny również inspirowane szkieletem graficzne rysunki. Ja mogę powiedzieć, że jestem bardzo dumna z moich uczniów, robią postępy w swoim czasie, bez jakiegoś ogromnego przymusu i nacisku i to jest wspaniałe, że rozwijają się swoim tempem i każdy się rozwija. To jest ta gratyfikacja dla nauczyciela-mówiła nauczycielka Iwona Liegmann.

Pierwsza wystawa

Wystawa odbyła się we współpracy z kierownictwem "Domu Harcerza", który udostępnił przestrzeń wystawienniczą. Był to pierwszy wernisaż, na którym zaprezentowano dzieła uczniów z klasy trzeciej. Twórczość utalentowanej młodzieży pierwszy raz wyszła poza mury szkoły. Mamy nadzieję, iż w przyszłości "plastyk" będzie organizował więcej takich wydarzeń.

Wszystkim autorom prac serdecznie gratulujemy.

Polecamy galerię zdjęć z wystawy!