Wychowanek Rydzyka u sterów edukacji. Adrian Mól z PiS nowym wiceprezydentem Torunia

2022-01-13 20:59
Wychowanek Rydzyka u sterów edukacji. Adrian Mól z PiS nowym wiceprezydentem Torunia
Autor: Urząd Miasta Torunia Od lewej: Michał Zaleski, Adrian Mól

Wśród zastępców Prezydenta Torunia na powrót pojawił się przedstawiciel klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. To Adrian Mól, wiceprzewodniczący Rady Miasta, dotychczasowy rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Według założeń umowy koalicyjnej zawiązanej w Radzie Miasta po ostatnich wyborach samorządowych, każdy spośród trzech klubów radnych ma przywilej rekomendowania jednego z zastępców prezydenta miasta. Po rezygnacji Zbigniewa Rasielewskiego na przełomie sierpnia i września zeszłego roku, PiS nie miał swojego przedstawiciela w tym gronie. Adrian Mól obejmie nadzór nad kilkoma ważnymi kluczowymi dziedzinami działania Urzędu Miasta:

To będą sprawy związane z edukacją. Zarówno przedszkolną, szkolną, jak i wyższą, bo takie są zadania Wydziału Edukacji, który znajdzie się w pionie pana Prezydenta Móla. Także Wydział Rozwoju i Programowania Europejskiego, ponadto trzy pakiety działań związane z działaniem biur w Urzędzie Miasta: biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, biuro Toruńskiego Centrum Miasta Oraz Biuro Rewitalizacji. Dodam jeszcze, że poprzez nadzór nad Wydziałem Edukacji pan wiceprezydent Mól będzie zajmował się współpracą z 69 placówkami edukacyjnymi w naszym mieście – tak zakres obowiązków swojego nowego zastępcy określił Prezydent Michał Zaleski.

Powierzono mi konkretne zadania, największym wyzwaniem będzie dla mnie Wydział Edukacji – to materia, która wymaga dużego zaangażowania. Oczywiście będę chciał wykorzystać swoje doświadczenie z pracy w Urzędzie Wojewódzkim, miałem okazję współpracować również z Ministerstwem Edukacji Narodowej, kiedy w 2016-2017 roku wprowadzaliśmy reformę edukacji. Oczywiście główne zadania które stoją przed nami to zapewnienie sprawnego działania szkół, kwestie związane z Kuratorium Oświaty. Trwa w Polsce dyskusja o zmianach w prawie oświatowym, znamy już pewne założenia, ale prawo oświatowe jeszcze nie zostało zmienione. Też są pewne wyzwania dla nas, jako miasta – mówił nowy Wiceprezydent Torunia Adrian Mól.

Nowy zastępca Prezydenta Torunia ma 33 lata. Jest absolwentem dziennikarstwa na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, po której ukończeniu pracował dla TV Trwam, gdzie między innymi relacjonował wizyty zagraniczne Andrzeja Dudy i Beaty Szydło. W 2016 roku został mianowany rzecznikiem prasowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. W 2018 roku objął funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Torunia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE