Wreszcie będzie można w Toruniu popływać. Odliczanie do otwarcia basenów trwa [ZDJĘCIA]

2021-05-26 15:53

Warto zrobić domowy przegląd strojów kąpielowych i akcesoriów do pływania, bo wkrótce będą potrzebne. W Toruniu otwierają się baseny - zupełnie nowy obiekt oraz plenerowe w trzech lokalizacjach. Niestety, w wakacje nieczynny będzie prawdopodobnie AquaPark przy Hallera. Za to otwiera się Aqua Toruń przy Bażyńskich.

I to już 28 maja. Wtedy torunianie i goście sami przekonają się, jakie atrakcje przygotowano w nowym kompleksie, który na swoje start czekał pół roku. Był gotowy w grudniu, ale plany pokrzyżowała pandemia i kolejne lockdowny.

Aqua Toruń to kilka basenów - główny o charakterze sportowym, rekreacyjne, do nauki pływania, kaskady, zewnętrzny park wodny dla dzieci, są również dwie duże zjeżdżalnie o długości 62 i 90 metrów. Poza kąpielą można skorzystać z siłowni, sauny, boisk do squasha i innych aktywności. Obiekt będzie czynny od 7.00 do 22.00, ostatnie wejście o 20.30. Wokół basenu zagospodarowano teren, jest tor dla rolkarzy, plac zabaw i siłownia pod chmurką. Dla kierowców przygotowano 80 miejsc parkingowych. Przed nami oficjalne otwarcie i potem przyjmowanie pierwszych gości. Na pewno zajrzymy do środka, a na razie zapraszamy do naszej galerii.

Kto woli pływanie połączone w opalaniem - może wybrać się niedługo na baseny letnie. Będą czynne w wakacje, od 25 czerwca. W Toruniu są trzy takie miejsca - na terenie kompleksu sportowego na Skarpie (pierwszy basen plenerowy w mieście), w parku na Bydgoskim Przedmieściu, w sąsiedztwie centrum targowego oraz na Campingu Tramp na lewobrzeżu. Jak informuje toruński magistrat, nieczynny będzie za to AquaPark przy Hallera:

Ubiegłe lata pokazały, że latem basen ten nie cieszył się dużą popularnością.

Dlatego pracownicy, technicy i ratownicy z tego obiektu zostaną przeniesieni na baseny letnie. Tu będą się też odbywały darmowe zajęcia, które zwykle prowadzone były w wakacje na basenie przy Hallera.

Baseny letnie w Toruniu będą darmowe dla uczniów
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE