Wakacyjne ZOO w Młynie Wiedzy. Piknik popularnonaukowy już w najbliższą sobotę

i

Autor: pixabay.com

Wakacyjne ZOO w Młynie Wiedzy. Piknik popularnonaukowy już w najbliższą sobotę

2022-08-26 15:32

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu zaprasza na wyjątkowe świętowanie końcówki wakacji. Już w sobotę (27.08.) będzie okazja, by poznać bliżej zwierzaki - te domowe oraz te, które zamieszkują dzikie dżungle.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu zaprasza na huczne zakończenie wakacji. Piknik Wakacyjne ZOO to okazja, by poznać bliżej te domowe, ale i dzikie, tajemnicze zwierzęta. Na miejscu czekać będą nas edukacyjne stanowiska, które poświęcono florze i faunie z całego świata.

- Między innymi będzie można porozmawiać z lekarzem weterynarii o tym jak odpowiednio zadbać o najbliższe nam zwierzęta domowe. Specjalista opowie o dogoterapii i będzie można poznać psa pracującego i pomagającego. Czekają nas spotkania z gadami, pająkami i wielkimi ślimakami. Na odważnych uczestników będzie czekała możliwość bliskiego spotkania z wężem. Na stanowisku "Dobra karma" uczestnicy wykonają karmnik dla ptaków, a także dowiedzą się, kiedy można dokarmiać ptaki oraz jakie produkty do tego wybrać. Dowiemy się także nieco więcej o adopcji zwierząt - wymienia Marcin Centkowski z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Na najmłodszych czekają również warsztaty, które będą okazją do poznania psiego języka, stworzenia własnej sojowej świecy czy balsamu do ust. Piknik będzie także okazją do zaprzyjaźnienia się z futrzastymi sąsiadami Młyna Wiedzy, czyli z alpakami.  Na te spotkania obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Można to zrobić w dniu wydarzenia od godz. 10:30 w punkcie informacji na parterze głównego budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, będą przyjmowane na określoną godzinę zajęć do wyczerpania miejsc. Więcej na temat programu przeczytacie TUTAJ.

Dodatkowymi atrakcjami zaplanowanymi na parkingu przed Młynem będą z pewnością wata cukrowa, specjalne krówki oraz stanowiska zabaw, gdzie spróbujemy swoich sił na rodeo oraz będziemy mogli wyskakać się w dmuchanej dżungli. Impreza Wakacyjne ZOO odbędzie się w sobotę (27.08.) w godzinach 11:00-17:00.