W Toruniu temperatura mocno na minusie. Czy w mieście pojawią się koksowniki? [AUDIO]

2021-02-05 14:01
W Toruniu temperatura mocno na minusie. Czy w mieście pojawią się koksowniki? [AUDIO]
Autor: pixabay.com

W Toruniu pewny jest mróz, ale opady śniegu pozostają jeszcze kwestią otwartą - czytamy na stronie pogodawtoruniu.pl, którą prowadzi Rafał Maszewski, lokalny meteorolog. Temperatury spadną nawet do -18 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem. Dotyczy to powiatów toruńskiego, aleksandrowskiego, brodnickiego, grudziądzkiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego,świeckiego, tucholskiego, lipnowskiego, rypińskiego czy wąbrzeskiego. W niemal całym województwie kujawsko-pomorskim temperatura minimalna w nocy może sięgnąć nawet -17 stopni Celsjusza, niżej jeszcze w nocy z soboty na niedzielę.  Silny wiatr może potęgować poczucie chłodu.

Toruń dawno nie widział takich niskich temperatur. Gdy te dawały w kość - na ulicach, najczęściej przy przystankach autobusowych miasto stawiało popularne koksowniki. Można było się przy nich ogrzać, czekając na komunikację miejską.

Czy koksowniki pojawią się na toruńskich ulicach? Mówi Anna Kulbicka-Tondel, rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia

Dodajmy, że firmą, która w ubiegłych latach zajmowała się montażem koksowników było Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. W najbliższych dniach warto wyjąć z szaf cieplejsze ubrania, bo nie tylko w weekend w Toruniu będzie mroźno.

Pamiętajmy, by w czasie takiej mroźnej aury zwrócić także uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy. Chodzi przede wszystkim o seniorów oraz bezdomnych. Jeśli zauważymy, że potrzebują pomocy - warto to zgłosić do dyżurnego toruńskiej straży miejskiej. Można to zrobić pod numerem 986 bądź poprzez numery alarmowe 112 i 997.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Trzy dekady zim w Toruniu w podsumowaniu synoptyka