Toruńscy gapowicze w rejestrze dłużników? Miasto będzie upominało się o niezapłacone mandaty

2021-02-04 20:33 Marta Łazarska
Toruńscy gapowicze w rejestrze dłużników? Miasto będzie upominało się o niezapłacone mandaty
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Problemy z kredytem, wzięciem sprzętu na raty czy z umową na nowy telefon? To tylko kilka dotkliwych skutków niepłacenia za mandaty wystawione przez kontrolerów biletów w toruńskim MZK. Miasto będzie walczyło z dłużnikami.

Aż 700 gapowiczów miesięcznie udaje się wykryć dzięki kontrolom w pojazdach komunikacji miejskiej w Toruniu. Część z nich, mimo przyjęcia mandatu za brak ważnego biletu decyduje się na nieopłacenie go. Jeśli zrobimy to w przeciągu tygodnia - kwota jest połowę mniejsza od tej, którą musielibyśmy uiścić w późniejszym terminie. To jednak nie jest zachętą dla wielu torunian. Straty, które wynikają z nieopłacenia mandatów są niemałe. Według danych, które podaje toruńskich magistrat - w ubiegłym roku to ponad milion złotych.

Miasto, podobnie jak Warszawa, Częstochowa czy Kraków sięgnie do kieszeni wszystkim zapominalskim. Od początku lutego rozpoczęto współpracę z BIG InfoMonitor S.A., firmą, która będzie ściągała należności za nieopłacony mandat komunikacji miejskiej.  Wpisanie do Krajowego Rejestru Dłużników będzie z pewnością bardzo dotkliwe dla wszystkich gapowiczów. Będzie się wiązało z problemami z wzięciem pożyczki, kredytu, sprzętu na raty. Niełatwo będzie nam również nawiązywać inne umowy tj. nowy internet, telefon komórkowy czy nawet dostawa gazu i prądu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Autobus zasilany wodorem