Tytus bohaterem konferencji naukowej. Toruńskie UMK zaprasza do świata Papcia Chmiela [AUDIO]

i

Autor: Paweł Jankowski

Tytus bohaterem konferencji naukowej. Toruńskie UMK zaprasza do świata Papcia Chmiela [AUDIO]

2022-01-14 20:32

Dlaczego Tytus zachwyt w nas wzbudza? Czy był fighterem, a może artystą? Która postać miała najwięcej cech Papcia Chmiela? O tym dowiemy się podczas konferencji naukowej, którą organizuje Wydział Filozofii i Nauk Społecznych UMK.

Naukowcy zabiorą się za fenomen twórczości Henryka Jerzego Chmielewskiego, którego znamy raczej pod pseudonimem Papcio Chmiel. Jego seria Tytus Romek i A'Tomek jest lubiana i doceniana przez kilka pokoleń czytelników. Na czym polega fenomen serii o małpie, która wraz z dwoma harcerzami przeżywa swoje przygody? Analizą twórczości Chmielewskiego, jego humoru czy odniesień do myśli społecznej zajmą się naukowcy podczas konferencji "Z Tytusem przez wszechzbytki. Konteksty, tropy i motywy w twórczości komiksowej Henryka J. Chmielewskiego". Ta odbędzie się 20 i 21 stycznia w wersji online.

Czego dowiemy się o Papciu Chmielu? Opowiedział nam prof. Marcin Lisiecki z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK

Do spotkania można dołączyć poprzez MT Teams. Cały program konferencji znajdziecie poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE