Podpisy zebrane. Czy w toruńskich szkołach pojawią się psychologowie?

2022-01-13 22:26
Podpisy zebrane. Czy w toruńskich szkołach pojawią się psychologowie?
Autor: Michał Kaproń

Projekt „Toruńskie Szkoły z Psychologiem – Młodzi” spotkał się z dużym poparciem społecznym. Podpisy pod uchwałą w tej sprawie zostały złożone w Urzędzie Miasta.

Zebrano ponad 700 podpisów pod projektem uchwały wzywającej Prezydenta Miasta do zatrudnienia etatowych psychologów we wszystkich publicznych szkołach w Toruniu. Liczba podpisów ponad dwukrotnie przewyższa wymagane minimum do złożenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.

Jako rzecznicy młodzieży zwracamy się do władz miasta, wszystkich decydentów i decydentek i osób, które mogą wywrzeć na nich wpływ, aby potraktowały projekt młodych osób poważnie, aby nie został on skwitowany jednozdaniowym odrzuceniem, zapomniany i, jak to często bywa z obywatelskimi inicjatywami w tym mieście, wrzucony do kosza – apeluje inicjatorka projektu Zofia Matylda Czerwińska.

Po weryfikacji list poparcia w Urzędzie Miasta, projekt uchwały zostanie przedstawiony radnym. O założeniach projektu przeczytacie w poniższym artykule:

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE