Toruński Korczak rekrutuje przedszkolaków. Wkrótce dzieci wrócą do nowej-starej szkoły [AUDIO]

i

Autor: Materiały prasowe Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego

Toruński "Korczak" rekrutuje przedszkolaków. Wkrótce dzieci wrócą do nowej-starej szkoły [AUDIO]

2021-03-16 20:34

Kujawsko – Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Toruniu zaprasza w swoje progi przedszkolaków. Ruszyła rekrutacja i choć potrwa cały rok - miejsc zostało niewiele. Kto może uczyć się w placówce przy Żwirki i Wigury?

W Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu znajdą dla siebie miejsce dzieci i dorośli ze spektrum niepełnosprawności od 3. do 24. roku życia. Na to miejsce składają się oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa, branżowa, a także wczesne wspomaganie rozwoju dziecka czy internat. Placówka ta przechodzi przebudowę, która ruszyła na początku września ubiegłego roku. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Na czas przebudowy dzieci przebywają na terenie Ośrodka Caritas w Przysieku. Jednak już po Świętach Wielkanocnych planowane są pierwsze powroty do nowego-starego budynku. Pierwsi podopieczni z klas 4-8, szkoły branżowej pierwszego stopnia w kwietniu zasiądą w swoich odnowionych ławkach. Będą czekać na nowych kolegów. Do oddziału przedszkolnego ruszyła rekrutacja. O tym kto może się ubiegać o miejsce posłuchacie w naszym materiale poniżej.

Jak wygląda nauka najmłodszych w "Korczaku" opowiedziała nam dyrektorka SOSW Agnieszka Wyrwas

Aby zostać podopiecznym toruńskiego "Korczaka" należy posiadać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, autyzm, niepełnosprawność ruchową lub sprzężoną. Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziecie TUTAJ.

Na placu budowy praca wre...

Toruński "Korczak" przechodzi ogromną modernizację. Ma być do szkoła jeszcze bardziej przyjazna osobom z niepełnosprawnościami, gdzie znikną bariery architektoniczne.  Oprócz odpowiednio przystosowanych sal, pojawi się także jedyny w regionie basenem z przeciwprądem. Pozwoli on na pływanie w miejscu i skuteczniejszą rehabilitacje osób niepełnosprawnych. Do nowej placówki uczniowie będą mogli wrócić od nowego roku szkolnego.

Ośrodek wychowawczy w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE