Toruń

i

Autor: Mariusz Luda Budżet Obywatelski Torunia

Torunianie coraz aktywniejsi. Aż 201 wniosków do Budżetu Obywatelskiego Torunia 2022

2021-07-19 13:21

Miasto opublikowało listę 201 wniosków z propozycjami do budżetu obywatelskiego. Teraz do 28 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie dotyczące tych propozycji.

W sumie mieszkańcy złożyli 211 wniosków, ale dziesięć nie spełniło wymogów formalnych. Na liście ostatecznie znalazło się ich aż 201. Najwięcej projektów znajduje się w puli ogólnomiejskiej - 53. Wśród lokalnych najaktywniejsi okazali się mieszkańcy Chełmińskiego - 18, Stawek - 16 oraz Bydgoskiego Przedmieścia i Podgórza - po 15 projektów. Najmniej pomysłów pochodzi z Rubinkowa - tylko 3.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni liczbą złożonych wniosków - mówi Paweł Piotrowicz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji. - Torunianie złożyli ok. 35% wniosków więcej. W dziewięcioletniej historii budżetu obywatelskiego w Toruniu zdarzyło się to dopiero trzeci raz.

Teraz do 28 lipca 2021 r. torunianie mogą składać swoje uwagi i opinie do projektów. Jednocześnie rozpoczynają się prace zespołu sprawdzającego wnioski pod kątem zawartości merytorycznej, które potrwają do 10 września.

Listy propozycji projektów do budżetu obywatelskiego w Toruniu 2022 znajdziecie TUTAJ.

Najbardziej znaną atrakcją Torunia jest Krzywa Wieża - przekonuje przewodnik Wojciech Olszewski