Niepokojący stan drzew w Parku Miejskim. Będą wycinki

2021-07-19 10:54
Park na Bydgoskim
Autor: Anna Jankowska Park na Bydgoskim

Z parku na Bydgoskim Przedmieściu znikną 142 obumarłe drzewa. Niestety nieznana jest przyczyna obumierania i ma ją wyjaśnić ekspertyza zlecona przez miasto. Ma ona wskazać kierunki działania w celu uchronienia pozostałych drzew i odbudowy drzewostanu.

Zlecona przez Biuro Ogrodnika Miejskiego inwentaryzacja wykazała, że w parku są 142 drzewa obumarłe lub nierokujące szansy na przeżycie. Zagrażają one bezpieczeństwu, a także mają wpływ na obniżenie estetyki parku. Najwięcej drzew do usunięcia stanowią sosny (93 szt.) i klony (18 szt.). Park wpisany jest na listę obiektów zabytkowych, więc na wycięcie drzew i przeprowadzenie prac konserwatorskich w drzewostanie miasto musiało prosić o zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wycinka planowana jest na koniec roku. Drzewa martwe, stabilne mają zostać skrócone do bezpiecznej wysokości, nawiercone i przekształcone w domy dla owadów. Drzewa dziuplaste, wskazujące na obecność owadów, ptaków lub zwierząt zostaną pozbawione gałęzi i skrócone do bezpiecznej wysokości.

Początki Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu sięgają 1816 r. Zajmuje powierzchnię 25 hektarów, z czego 0,5 hektara przypada na wody.

AQUA Toruń otwarte!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE