Toruń. Ślizgawica na ulicach i chodnikach! Szpitale mają pełne ręce roboty

2022-12-20 10:34
Szpital
Autor: Wikipedia Minionej nocy było wiele stłuczeń

Minionej nocy padał marznący deszcz, który cały Toruń zmienił w lodowisko. Poruszanie się po chodnikach i ulicach było wielkim kłopotem. Doszło do wielu wypadków oraz stłuczeń, które niejednokrotnie kończyły się urazem. Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu przyjmował poszkodowanych.

Wieczorem 19 grudnia zaczął padać marznący deszcz, który zmienił cały Toruń w ślizgawkę. Cała noc z 19 na 20 grudnia obfitowała w liczne kolizje, stłuczenia oraz złamania kończyn. Często wzywano karetki, działały także inne służby. Poruszanie się po chodnikach i ulicach było bardzo trudne. Lód na chodnikach był często niedostrzegalny, a już cienka warstwa wystarczyła, aby złamać nogę. Sporo pracy miał wojewódzki szpital zespolony w Toruniu. 

Ta noc była wyjątkowo ciężka. W ciągu nocnego dyżuru przyjętych ponad 20 osób z powodu urazów różnego rodzaju w tym 10 na tyle poważnych, że wymagało hospitalizacji. Warunki jeszcze się nie poprawiły, w wielu miejscach zwłaszcza chodniki są śliskie i te osoby też spływają. Większość tych urazów wynikała właśnie z warunków pogodowych, do tych urazów dochodziło w trakcie przemieszczania się po tej niezwykle śliskiej jezdni, czy chodniku - informował dr Janusz Mielcarek rzecznik wojewódzkiego szpitala zespolonego w Toruniu.

Należy podkreślić, że szpital przyjmował poszkodowanych w trudnych warunkach, gdyż obecnie jest jest przenoszony SOR. Mimo to lekarze stanęli na wysokości zadania.

Dodatkowym utrudnieniem jest to, że jesteśmy w tej chwili w trakcie przenosin Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ze starego budynku do nowego, także wymaga to szczególnej pracy i współpracy osób, które obsługują Szpitalny Oddział Ratunkowy, zwłaszcza w oddziale ortopedii i chirurgii, który tych przyjęć ma najwięcej - dodawał dr Janusz Mielcarek.

W takie dni i noce lepiej śledzić doniesienia lokalnych mediów na temat aktualnej sytuacji pogodowej oraz nie wychodzić z domu. Tyczy się to szczególnie osób, które mają problemy z poruszaniem się lub nie czują się wystarczająco pewnie. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE