To one rozbłysną w toruńskiej Piernikowej Alei Gwiazd

2022-01-02 12:42
To one rozbłysną w toruńskiej Piernikowej Alei Gwiazd
Autor: Marta Łazarska

Wiemy jakie nazwiska pojawią się w Piernikowej Alei Gwiazd. Swoje katarzynki odsłonią już w czerwcu. To Katarzyna Zillmann oraz Jolanta Ogar-Hill.

To już tradycja, że podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej dowiadujemy się kto otrzyma miejsce w Piernikowej Alei Gwiazd na toruńskiej starówce. Tym razem swoje katarzynki odsłonią wioślarka Katarzyna Zillmann oraz żeglarka Jolanta Ogar-Hill. To one reprezentowały nie tylko Toruń, ale i cały kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zillmann dostarczyła Polakom ogrom emocji, zdobywając wraz z Martą Wieliczko, Agnieszką Kobus-Zawojską i Marią Sajdak srebrny medal w czwórce podwójnej. Był to pierwszy medal dla naszej reprezentacji podczas tokijskich igrzysk.

Jolanta Ogar-Hill to zawodniczka klubu UKŻ Wiking Toruń. To właśnie do niej powędrował srebrny medal w żeglarskiej klasie 470. Tytuł wicemistrzni otrzymała wraz z Agnieszką Skrzypulec. Byliśmy na spotkaniu z toruńskimi olimpijkami i olimpijczykami chwilę po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Cały materiał znajdziecie poniżej.

- W tym roku katarzynki zadedykujemy dwóm związanym z toruńskimi klubami paniom, które w minionym roku przywiozły do Torunia medale olimpijskie z Tokio. Pierwsza katarzynka będzie należała do Katarzyny Zillmann, reprezentującej AZS UMK mistrzyni świata i Europy oraz srebrnej medalistki ostatnich igrzysk olimpijskich w czwórce podwójnej kobiet. Jej fenomenalny wyczyn, to pierwszy olimpijski medal w historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wraz z nią swoją katarzynkę odsłoni zawodniczka toruńskiego klubu UKŻ Wiking Toruń Jolanta Ogar-Hill. Jest wytrawną żeglarką, dwukrotną mistrzynią świata oraz Europy w klasie 470, a także trzykrotną olimpijką z Londynu, Rio de Janeiro i Tokio. Podczas ostatnich igrzysk razem z Agnieszką Skrzypulec została wicemistrzynią olimpijską. W sporcie od lat mierzy wyłącznie wysoko - ogłosił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Uroczyste odsłonięcie katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd odbędzie się podczas Dni Torunia. Te planowane są na czerwiec.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE