To one rozbłysną w toruńskiej Piernikowej Alei Gwiazd

i

Autor: Marta Łazarska

To one rozbłysną w toruńskiej Piernikowej Alei Gwiazd

2022-01-02 12:42

Wiemy jakie nazwiska pojawią się w Piernikowej Alei Gwiazd. Swoje katarzynki odsłonią już w czerwcu. To Katarzyna Zillmann oraz Jolanta Ogar-Hill.

To już tradycja, że podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej dowiadujemy się kto otrzyma miejsce w Piernikowej Alei Gwiazd na toruńskiej starówce. Tym razem swoje katarzynki odsłonią wioślarka Katarzyna Zillmann oraz żeglarka Jolanta Ogar-Hill. To one reprezentowały nie tylko Toruń, ale i cały kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zillmann dostarczyła Polakom ogrom emocji, zdobywając wraz z Martą Wieliczko, Agnieszką Kobus-Zawojską i Marią Sajdak srebrny medal w czwórce podwójnej. Był to pierwszy medal dla naszej reprezentacji podczas tokijskich igrzysk.

Jolanta Ogar-Hill to zawodniczka klubu UKŻ Wiking Toruń. To właśnie do niej powędrował srebrny medal w żeglarskiej klasie 470. Tytuł wicemistrzni otrzymała wraz z Agnieszką Skrzypulec. Byliśmy na spotkaniu z toruńskimi olimpijkami i olimpijczykami chwilę po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Cały materiał znajdziecie poniżej.

- W tym roku katarzynki zadedykujemy dwóm związanym z toruńskimi klubami paniom, które w minionym roku przywiozły do Torunia medale olimpijskie z Tokio. Pierwsza katarzynka będzie należała do Katarzyny Zillmann, reprezentującej AZS UMK mistrzyni świata i Europy oraz srebrnej medalistki ostatnich igrzysk olimpijskich w czwórce podwójnej kobiet. Jej fenomenalny wyczyn, to pierwszy olimpijski medal w historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wraz z nią swoją katarzynkę odsłoni zawodniczka toruńskiego klubu UKŻ Wiking Toruń Jolanta Ogar-Hill. Jest wytrawną żeglarką, dwukrotną mistrzynią świata oraz Europy w klasie 470, a także trzykrotną olimpijką z Londynu, Rio de Janeiro i Tokio. Podczas ostatnich igrzysk razem z Agnieszką Skrzypulec została wicemistrzynią olimpijską. W sporcie od lat mierzy wyłącznie wysoko - ogłosił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Uroczyste odsłonięcie katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd odbędzie się podczas Dni Torunia. Te planowane są na czerwiec.