Dziękujemy za Tokio. Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill wróciły ze srebrem [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska

Dziękujemy za Tokio. Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill wróciły ze srebrem [AUDIO]

2021-08-13 17:41

"Jesteśmy z was dumni" - te słowa przewijały się na dzisiejszym (13.08.) spotkaniu przedstawicieli miasta z czwórką olimpijczyków z Tokio. Toruńscy reprezentanci zostali nagrodzeni przez prezydenta miasta. Podziękowania trafiły także na ręce najbliższych - rodzin, przyjaciół i trenerów.

Sportowe emocje ożyły na nowo na Przystani AZS w Toruniu. To właśnie tam odbyło się spotkanie z olimpijczykami, którzy reprezentowali miasto na Igrzyskach w Tokio - Katarzyną Zillmann - wioślarką z AZS UMK, Jolantą Ogar-Hill - żeglarką z UKŻ Wiking, Mirosławem Ziętarskim - wioślarzem z AZS UMK oraz Michałem Szpakowskim - zawodnikiem CWKS Zawisza Bydgoszcz. Wraz ze sportowcami pojawili się ich najbliżsi, którzy mogli świętować razem z nimi to zwycięstwo ponownie. Oprócz słów uznania, czwórka olimpijczyków otrzymała specjalne nagrody finansowe od prezydenta Torunia, Michała Zaleskiego.

Wróciły do Torunia ze srebrem z Tokio - Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill

Srebrne medale, które zdobyły Katarzyna Zillmann oraz Jolanta Ogar-Hill są to kolejne wyróżnienia dla Torunia. Miasto posiada łącznie trzy - wszystkie srebrne. Poprzedni został zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku w Pekinie. przez Łukasza Pawłowskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.