Temperatury powyżej zera w Toruniu coraz rzadszym widokiem [Pogoda w Toruniu]

2021-12-03 7:01
Temperatury powyżej zera w Toruniu coraz rzadszym widokiem [Pogoda w Toruniu]
Autor: pixabay.com

Chłodniejsze poranki, padający śnieg i silniejszy wiatr. Tak w najbliższych dniach będzie wyglądała pogoda w Toruniu. Czy jest szansa na białe Mikołajki?

Zmotoryzowani torunianie dziś (03.12.) mieli na pewno niezłą gimnastykę przed wyjazdem do pracy. Przymrozek dało się zauważyć na naszych autach. Temperatura minimalna sięgnęła -2 stopni, jednak ta przy gruncie mogła pokazywać jeszcze niższe odczyty. Maksymalnie na termometrach zobaczymy w Toruniu do jednej kreski powyżej zera. Jeszcze dziś warto przygotować się na drobne opady śniegu, które pojawią się w ciągu dnia. Niestety towarzyszy nam cały czas silniejszy wiatr. Nie jest on tak intensywny jak w ostatnim czasie, jednak wciąż w porywach zawieje nawet do 45 km/h.

W następnym tygodniu oddech zimy będzie na pewno mroźniejszy. Odczyty mogą sięgnąć nawet do -6 stopni. Czy jest szansa na białe Mikołajki? Na ten moment w sam poniedziałek (6.12.) opadów nie przewidujemy. Padać będzie jednak przez cały weekend więc w połączeniu z niską temperaturą, zimowa aura może utrzymać się na mikołajkowy poranek.

W ten weekend warto przygotować się na sporo utrudnień. Te będą związane z XIX Festiwalem Biegów Świętych Mikołajów. Impreza odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia. W godzinach od 11:30 do 15:00 warto przygotować się na utrudnienia na trasie biegu. Ta obejmuje m.in. ulice Bema, Szosa Chełmińska, Polną, Szosa Okrężna, Łukasiewicza, Pera Jonssona, ale i ścieżkę rowerową od Motoareny do Barbarki (ścieżka rowerowa, chodnik od ulicy Przysiecki do ulicy Polnej) oraz ścieżkę rowerową od ul. Polnej, ulicą Szosa Chełmińska. Start i meta znajdują się na stadionie miejskim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE