Szare Mury już w kolorze. Toruńskie licealistki nagrodzone Złotym Wilkiem [AUDIO]

2021-06-24 16:49
Szare Mury już w kolorze. Toruńskie licealistki nagrodzone Złotym Wilkiem [AUDIO]
Autor: Materiały własne

Wystarczyło trochę kolorowej farby, pomoc lokalnych artystów i dziesięć dni, by niektóre ściany w Toruniu przestały straszyć, a zaczęły cieszyć oko i motywować do działania. Taki cel przyjęły sobie uczennice z I LO, które w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii stworzyły trzy murale na terenie miasta.

10 dni, 6 licealistek i 3 murale. To projekt uczennic I LO w Toruniu "Szare Mury", który powstał w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Polegał on na stworzeniu w przestrzeni miejskiej muralów, które odczarują smutne ściany w trzech lokalizacjach. Zamiast wulgaryzmów pojawiły się motywujące hasła, postacie z bajek i pretekst, by nauczyć się języka angielskiego. Projekt toruńskich licealistek zachwycił jury na Gali Projektów ​Społecznych w kategorii "przestrzeń miejska". Za "Szare Mury" otrzymały nagrodę Złotego Wilka.

Posłuchaj naszej rozmowy z autorami projektu Szare Mury

Prace toruńskich licealistek możecie podziwiać przy Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy Rzepakowej, przy Dziewulskiego 6C oraz przy placu zabaw na ulicy Morcinka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE