Iluminacje na Szerokiej

i

Autor: UM Torun

Magiczny Toruń

Świąteczna atmosfera w Toruniu. Rozbłysła bożonarodzeniowa iluminacja!

2023-12-18 10:12

Pierwsze elementy iluminacji zostały zamontowane w przestrzeni Rynku Staromiejskiego już 25 listopada, co wiązało się z o otwartym tego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Dzisiaj ruszają prace związane z dalszą częścią świątecznych dekoracji w kolejnych lokalizacjach zespołu staromiejskiego. Całość ma być gotowa na mikołajki, czyli na6 grudnia.

Świąteczny Toruń

i

Autor: UM Torun

Podobnie jak w poprzednich latach dekoracje pojawią się na ulicach: Szerokiej, Świętej Katarzyny, Królowej Jadwigi, Chełmińskiej, Żeglarskiej, Mostowej, Łaziennej, Różanej, Podmurnej, al. Solidarności, Szczytnej, Ducha Św., Wielkich Garbarach, Małych Garbarach, Uniwersyteckiej przy Muzeum Etnograficznym oraz na Rynku Nowomiejskim.

Świąteczny Toruń

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Tradycyjnie przestrzeń miejską ozdobią figury iluminacji 2D i 3D: anioły na Rynku Staromiejskim, pl. Rapackiego i Wałach Gen. Sikorskiego oraz profesora Filutka na ul. Chełmińskiej. Na Rynku Staromiejskim staną renifery i Święty Mikołaj, a na Rynku Nowomiejskim anioł i także Święty Mikołaj. Dekoracja zamontowana zostnie na Łuku Cezara. Ustrojone będzie także drzewo przy al. Solidarności, a już 1 grudnia zostanie zamontowana choinka na Rynku Staromiejskim, na której pojawią iluminowane gwiazdy, bombki, aniołki i łańcuchy LED. Łącznie pojawi się około 200 iluminowanych elementów.

 15 grudnia na Rynku Nowomiejskim stanie szopka bożonarodzeniowa, która jak co roku będzie stanowić tło koncertów kolęd.

Dekoracje cieszyć będą mieszkańców i ich gości do 8 stycznia 2024 r., kiedy to rozpoczną się prace demontażowe.

Wykonawcą dekoracji, na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia, jest firma Elkard

Świąteczny Toruń

i

Autor: Facebook