Strażacy cały czas walczą z pożarem składowiska opon w Raciniewie w kujawsko-pomorskim

i

Autor: pixabay.com

Trwa walka strażaków z pożarem składowiska w kujawsko-pomorskim [AUDIO]

2020-11-14 12:49

Ogień i ogromna chmura dymu w kujawsko-pomorskim. W piątkowy wieczór (13.11) doszło do pożaru na składowisku opon w Raciniewie. Do akcji skierowano jednostki z całego województwa. Nadal trwa wielogodzinna walka z żywiołem.

Pożar gaszony jest pianą i wodą, która jest dowożona na miejsce systematycznie przez jednostki strażackie z kujawsko-pomorskiego i okolic. Strażacy przyznają, że jest to bardzo trudny pożar. Pali się guma zbrojona metalem. Choć mieszkańcom nic nie grozi - wójt gminy Unisław, Jakub Danielewicz apeluje, by chronić się przed działaniem dymu ze spalonych opon i pozostać w domu przy zamkniętych oknach. W pobliżu składowiska znajdowały się inne zakłady, np. zakład stolarski i magazyny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak wygląda sytuacja na miejscu - opowiedział nam Tomasz Guzek z PSP w Chełmnie

Gaszenie pożaru potrwa jeszcze nawet kilkanaście godzin. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz powołał sztab kryzysowy i pozostaje w stałym kontakcie z Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, inspekcją ochrony środowiska, a także policją i wojskiem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE