Serce Dorotki chce bić. Potrzebna jest operacja z dala od Torunia

i

Autor: fb.com/sercedorotki Tatiana, Adam i Dorotka Muzalewscy

Serce Dorotki chce bić. Potrzebna jest operacja z dala od Torunia

2022-02-11 18:04

Dorotka Muzalewska nie zdążyła jeszcze przyjść na świat, a rzeczywistość doświadczyła ją już bardziej, niż większość z nas. Jej rodzice apelują o pomoc.

U Dorotki już na wczesnym etapie życia płodowego stwierdzono poważną nieprawidłowości funkcjonowania serca. Kolejne badania potwierdziły najgorsze obawy: serce Dorotki jest obarczone wieloma wadami. Lekarze stwierdzili przełożenie wielkich pni tętniczych, mezokardię z koniuszkiem skierowanym w prawo, VSD, ISVC do zatoki wieńcowej i zwężenie zastawki płucnej. To oznacza, że tuż po narodzinach maleństwo musi przejść specjalistyczną operację w bostońskiej klinice.

Rodzice Dorotki – Tatiana i Adam Muzalewscy z Torunia – postanowili zrobić wszystko, by uratować córeczce życie. Rodzicielstwo traktują jako najpiękniejszy dar od losu. Poza zbiórką na portalu SiePomaga, rozkręcili również licytacje na Facebooku:

Czasu jest coraz mniej. Termin porodu wyznaczono na kwiecień.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE