Rowerowa Masa Krytyczna już w sobotę w Toruniu

2021-09-17 11:57
Rowerowa Masa Krytyczna już w sobotę w Toruniu
Autor: Rowerowy Toruń Trasa będzie biegła m.in. przez toruńskie Rubinkowo

Do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji, już w najbliższą sobotę będziemy obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. To doskonały moment, by wsiąść na rower i jednośladem zwiedzać miasto.

14-kilometrowa trasa będzie wiodła m.in. toruńskim Rubinkowem. Przed przejazdem wszyscy uczestnicy otrzymają okrągłe, odblaskowe naklejki z numerem. Po zakończeniu przejazdu odbędzie się losowanie akcesoriów rowerowych. Będzie to czas relaksu, ale i próbą odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań, m.in. o to, czy zawsze trzeba korzystać z samochodu? Czy może lepiej przejść się pieszo, skorzystać z oferty komunikacji publicznej albo pojechać rowerem? W ten sposób, stowarzyszenie chce też pokazać, że w Toruniu jest dla kogo budować infrastrukturę rowerową i że powinno się to robić we właściwy sposób. Na Rowerową Masę Krytyczną zaprasza Rowerowy Toruń. Start w sobotę o 16.00 z Rynku Nowomiejskiego. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”. Mówi Joanna Jaroszyńska.

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu - Rowerowy Toruń zaprasza na masę Krytyczną

Dzień później, w niedzielę odbędzie się rowerowa gra miejska typu Alleycat. Jeśli chcesz sprawdzić czy znasz dobrze Toruń, przejechać około 25-35 kilometrów na rowerze, wygrać rowerowe akcesoria oraz otrzymać szprychówkę - to ta gra jest właśnie dla Ciebie. Start o godzinie 16:00 na terenie miasteczka akademickiego przy basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK. Więcej informacji właśnie na stronie Stowarzyszenia Rowerowy Toruń TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!