Putin

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Władimir Putin wysłał na Białoruś rosyjskie głowice nuklearne!

Świat

Rosyjska broń atomowa trafi na Białoruś. 10 samolotów już w drodze!

2023-03-29 9:15

Władimir Putin podjął decyzję o umieszczeniu na Białorusi 10 bombowców strategicznych, które mogą przenosić broń jądrową. Moskwa i Mińsk jednym głosem twierdzą, że nie naruszy to międzynarodowych porozumień o nierozprzestrzenianiu broni masowego rażenia. Putin powiedział, że "rosyjskie głowice nuklearne będą jedynie stacjonowały na Białorusi".

Rosyjskie głowice nuklearne będą obecne na Białorusi. To nagła i niespodziewana decyzja Moskwy. Władimir Putin poinformował rosyjskie media o porozumieniu z Łukaszenką, które zakłada rozmieszczenie na terytorium Białorusi taktycznej broni nuklearnej. Zarówno Putin, jak i Łukaszenka twierdzą, że to posunięcie nie naruszy porozumień o nierozprzestrzenianiu broni atomowej.

Putin stwierdził, że Rosja nie przenosi na ziemie białoruskie broni jądrowej, a będzie ona jedynie tam stacjonowała - podobnie jak amerykańskie głowice, które są obecne w Europie. Na Białoruś wysłano 10 samolotów strategicznych, zdolnych do przenoszenia broni masowego rażenia.

Głos w tej sprawie zabrała Swietłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji demokratycznej. Stwierdziła, że jest to naruszenie konstytucji Białorusi. Ponadto rosyjska broń atomowa na Białorusi jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa w regionie. Europa nie będzie bezpieczna, dopóki białoruski dyktator nie zostanie usunięty i osądzony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE