Rośnie nowa strefa przemysłu w Toruniu. Działki przy Andersa do wzięcia

i

Autor: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego Tereny inwestycyjne przy ul. Andersa

Rośnie nowa strefa przemysłu w Toruniu. Działki przy Andersa do wzięcia

2022-06-20 22:07

Ponad dziewięć hektarów przestrzeni na rozwój biznesu miasto wygospodarowało przy ulicy Andersa na lewobrzeżu.

Trzydzieści trzy działki na dziewięciu hektarach w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 15 i drogi ekspresowej s10 wkrótce mogą stać się miejscem pracy dla tysięcy torunian i generować wpływy do miejskiej kasy. Tereny w pobliżu poligonu to jedne z najbardziej obiecujących terenów inwestycyjnych w mieście, mówi Łukasz Szerszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu:

Bardzo perspektywiczne miejsce, bardzo się cieszymy, że pierwsze trzy inwestycje w parku prowadzonym przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego już są realizowane. My, jako miasto, oczywiście kibicujemy inwestorom, którzy w tym miejscu będą prowadzić swoje firmy. My, jako Centrum Wsparcia Biznesu prowadzimy taki monitoring inwestycji, które dzieją się w mieście. Ostatnio wizytowaliśmy strefę przemysłowo-usługową na tzw. osiedlu Jar, obserwowaliśmy jak tam się wszystko pięknie rozwija. Później przeszliśmy do strefy przemysłowo-logistycznej Toruń-Wschód przy węźle autostradowym, a teraz przyszedł czas na Lewobrzeże, gdzie część działek też już udało się sprzedać.

Na Andersa powstaje już zakład firmy produkującej układy magnetyczne, a także firmy z branży betoniarskiej. Część działek wciąż czeka na nabywców, a miasto nie wyklucza w przyszłości rozszerzenia stref inwestycyjnych o sąsiednie tereny obecnie pozostające w użytku Wojska Polskiego.