Nowe rondo

i

Autor: Google Maps/ Street View

Infrastruktura

Przebudowa na skrzyżowaniu ul. Wiązowej i Podgórnej. Będą zmiany w ruchu

2024-03-01 14:39

Już 5 marca 2024 roku, tj. we wtorek, zacznie się przebudowa skrzyżowania ul. Wiązowej i Podgórnej. Należy spodziewać się zmian w ruchu i objazdów. Docelowo w ciągu dwóch miesięcy ma powstać wyniesione skrzyżowanie. Na czas robót ul. Wiązowa, na odcinku od ul. Lelewela do ul. Podgórnej, będzie dwukierunkowa.

Przebudowa skrzyżowania ul. Wiązowej i Podgórnej

5 marca 2024 roku ruszy przebudowa skrzyżowania ul. Wiązowej i Podgórnej. Na miejscu powstanie tzw. skrzyżowanie wyniesione. Czym się charakteryzuje? Skrzyżowanie z wyniesioną powierzchnią odznacza się podniesieniem tarczy skrzyżowania do wysokości chodników przy jezdni. Dzięki temu kierowca musi zmniejszyć prędkość, ponieważ wjazd na wyższą powierzchnię skrzyżowania odbywa się przez specjalne rampy, działające podobnie jak progi zwalniające. W efekcie otrzymamy bardziej uspokojony ruch samochodów w tym miejscu.

Nawierzchnia na nowym skrzyżowaniu zostanie wykonana z betonowej kostki. Wykonawcą prac jest firma P.W. Drobet, która najpierw musiała przygotować projekt, potem uzyskać wszystkie niezbędne decyzje, a następnie zrealizować zadanie. Po zakończeniu przebudowy skrzyżowania Podgórna-Wiązowa, wykonawca, wybuduje wyniesione skrzyżowanie na Krasińskiego – Reymonta.

Za wykonanie obu inwestycji w formule projektuj oraz budowy zapłacimy 429 tys. zł.

Zobaczcie sugerowane objazdy!

Objazdy

i

Autor: MZD Toruń Objazdy
Sonda
Czy przeszkadzają Ci remonty dróg?