Rowery miejskie w Toruniu

i

Autor: Eska/Super Express

Miasto

Startuje rower miejski. Do dyspozycji cyklistów będzie 360 pojazdów

2024-03-01 14:37

Miasto na razie nie przewiduje zmian cen za wypożyczenie roweru na wszystkich 51 stacjach. System będzie dostępny 24 godziny na dobę. Ratusz i medycy zachęcają do skorzystania z tej zdrowej dla ciała formy komunikacji w mieście.

Na ulice już wkrótce wyjedzie 360 rowerów miejskich, których liczba z roku na rok systematycznie wzrasta W ubiegłym roku rowery miejskie wypożyczono prawie 130 tys. razy.

Korzyści nie tylko zdrowotne

Jazda na rowerze miejskim to moc korzyści – dla zdrowia, dla portfela, dla środowiska. Skoro coś tak prostego, jak dojazdy do pracy czy szkoły na jednośladzie, czy rowerowa wycieczka do sklepu zamiast jazdy samochodem może przynieść tak wiele dobrego, błędem byłoby z tego nie skorzystać.

Miasto informue także, że na użytkowników toruńskiego roweru miejskiego czeka kilka udogodnień, między innymi:

  • Darmowe przejazdy - po opłaceniu symbolicznych 25 groszy 30 minut jazdy rowerem;
  • Dodatkowe BONUSY - wypożyczający mogą zdobyć dodatkowe środki na przejazdy, czyli bonus w postaci pięciu złotych dla każdego, kto zgłosi porzucony czy skradziony rower;
  • Inny sposób zwrotu – podobnie jak w ubiegłym roku - linki, którymi trzeba dodatkowo i obowiązkowo przypiąć rower do stacji.

Poprawa sytuacji

W minionym sezonie spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystali chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru wynosił 22 minuty. Niezmiennie stacje przy placu Rapackiego i Wałach gen. Sikorskiego cieszyły się największą popularnością. To w tych miejscach odnotowano najwięcej, bo aż 10%, wszystkich wypożyczeń. 

Więcej informacji na stronie i w Regulaminie Torvelo - Otworzy się w nowym okniehttps://www.torvelo.pl/regulamin.html