Proszenie o pomoc jest męskie. Powstał telefon wsparcia dla mężczyzn w Toruniu [AUDIO]

2022-01-10 19:59
Rząd chce skanować wszystkie SMS-y Polaków. W jakim celu?
Autor: pixabay.com

Problemy w związku czy pracy lub po prostu chęć rozmowy. Właśnie dlatego powstał w Toruniu telefon wsparcia dla mężczyzn. To kolejna inicjatywa Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom.

Działają od sierpnia, jednak przez kilka miesięcy udało się im pokazać jak powszechny jest problem wykluczenia. Wspierali osoby uchodźcze poprzez zbiórki oraz czuwania, a nawet działania na samej granicy. Widzieliśmy ich pracę przy okazji manifestacji, które sprzeciwiały uderzaniu w społeczność LGBT+. Jak sami podkreślają - aktywizm musi iść w parze z nauką. Stąd współprace z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i organizacja konferencji. Najbliższa odbędzie się w lutym. Więcej na jej temat przeczytacie TUTAJ. Działalności Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom jest znacznie więcej. Od niedawna ruszył telefon wsparcia dla mężczyzn.

O telefonie dla mężczyzn opowiedział nam Michał Bomastyk z toruńskiego Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom

Dyżury psychologa odbywają się w czwartki między 19:00 a 21:00. Dzwonić można pod numer 608 271 402. Dla osób, które preferują kontakt mailowy można pisać także na adres biuro@fundacjaipw.org. Rozmowy ze specjalistą są w pełni anonimowe. Z czasem mają pojawić się kolejne formy kontaktu - zapowiedział nam Michał Bomastyk.

Taki telefon ma powstać także dla kobiet. W planach Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom jest także stworzenie specjalnej mapy. Ta ma zawierać wszystkie punkty, w których kobieta doświadczająca przemocy może otrzymać niezbędną pomoc.

Sonda
Co sądzisz o telefonie wsparcia dla mężczyzn?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE