Półmetek długiego weekendu. Jak wygląda w statystykach policji w kujawsko-pomorskim?

2022-08-15 12:41
Półmetek długiego weekendu. Jak wygląda w statystykach policji w kujawsko-pomorskim?
Autor: pixabay.com

Długi weekend wykorzystujemy nie tylko na odpoczynek. Dla wielu z nas to chwila oddechu i moment na wakacyjne podróże. To czas wzmożonej kontroli kierowców. Czy w kujawsko-pomorskim bierzemy wolne od zdroworozsądkowej jazdy?

Policja w całym kraju prowadzi wzmożone kontrole przy okazji długiego sierpniowego weekendu. Do wczoraj (15.08.) do północy odnotowano pięć wypadków. Ich bilans jest niestety tragiczny. Tylko w jednym z wypadków zginęły 4 osoby, dodatkowo siedem zostało rannych. Doszło również do wielu mniej niebezpiecznych sytuacji. Policja w regionie odnotowała 150 kolizji.

Niestety, jak przy każdych takich działaniach, pojawili się kierowcy, którzy wsiedli do samochodu pod wpływem alkoholu. Takich osób na podwójnym gazie zatrzymano 76. Działania, które mają zadbać o nasze bezpieczeństwo mają potrwać jeszcze do jutra.

Policja apeluje i przypomina o zachowaniu ostrożności,  zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE