Naćpany i bez uprawnień jeździł po toruńskich ulicach. Motocyklista jest w rękach policji

2022-08-11 17:24
Naćpany i bez uprawnień jeździł po toruńskich ulicach. Motocyklista jest w rękach policji
Autor: KMP Toruń

Przekroczył dozwoloną prędkość, uciekał przed policją, dodatkowo jeździł bez uprawnień pod wpływem narkotyków. Lista przewinień motocyklisty jest bardzo długa. Mężczyzna został złapany przez toruńską drogówkę.

41-latek wpadł w oko policyjnego patrolu w poniedziałek (08.08.) około godziny 10:00. Mężczyzna pędził na swoim motocyklu przez ulicę Broniewskiego w Toruniu. Przekroczył dozwoloną prędkość na tym odcinku o 52 km/h. Kiedy policjanci chcieli zatrzymać pirata drogowego, ten zignorował polecenia i zaczął uciekać.

Podczas pościgu wielokrotnie złamał przepisy ruchu drogowego - przejechał na czerwonym świetle oraz poruszał się pod prąd. 41-latka udało się złapać w okolicach terenów leśnych przy Szosie Bydgoskiej. Został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Okazało się, że motocyklista już wcześniej miał problemy z prawem i był poszukiwany przez toruński sąd. Ciążył na nim wyrok 2 lat pozbawienia wolności. To jednak nie koniec przewinień 41-latka.

- Funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczki z białym proszkiem. Wstępne badania potwierdziły, że było w nich blisko 2 gramy amfetaminy. Okazało się, również, że 41-latek kierował motocyklem pod wpływem amfetaminy. Nie miał uprawnień do kierowania, a jednoślad miał przyczepioną tablicę rejestracyjną od innego pojazdu - poinformował Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji

Motocyklista trafił za kraty, a za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za drogowe wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki toruńskiej drogówce.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE