Kino dziecięce

i

Autor: Facebook MCK Aleksandrów Kujawski

Festiwale

Piąta edycja festiwalu filmowego dla dzieci. To prawdziwe święto dziecięcego kina

2023-09-28 9:22

Piąta już edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Młode Kino. Kujawy i Pomorze zacznie się w Toruniu już w najbliższy piątek 29 września. To festiwal skierowany do młodych widzów, prezentujący filmy, których na co dzień próżno szukać w kinowych salach.

Cztery dni filmowego święta

Jak informują organizatorzy. - Przez cztery festiwalowe dni widzowie będą obejrzą najciekawsze tytuły ostatnich lat. To kino, które opowiada o istotnych dla młodego pokolenia tematach w sposób ciepły i zabawny, ale przede wszystkim mądry.

W tegorocznym programie festiwalu znajdą się filmy m.in.: z Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii czy Kanady.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty. W Domu Kultury Bydgoskie Przedmieście w Toruniu ich uczestnicy zajmą się udźwiękowieniem materiału filmowego, dubbingiem, dowiedzą się, kim jest sound designer oraz na czym polega jego praca. Natomiast w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu będą mieli okazję uczestniczyć w filmowych zajęciach inspirowanych adaptacją książki o niezwykłych przygodach Pippi Långstrump.

Jak trafić?

Wszystkie projekcje festiwalowe będzie można obejrzeć w Cinema City przy Czerwonej Drodze 1/6 w Toruniu. Wstęp na filmy jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE