Przekazanie gruntów

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Nowe inwestycje w Ciechocinku. Miasto otrzymało grunty pod budowę

2023-10-03 9:40

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazał na rzecz Gminy Miejskiej grunt o powierzchni aż 11.7439 hektara o wartości ponad 11 milionów złotych, który zostanie wykorzystany na cele związane z inwestycjami infrastrukturalnymi.

Bardzo potrzebne grunty

Przekazane Gminie Ciechocinek tereny zostaną wykorzystane na zaplanowane wcześniej cele związane z inwestycjami infrastrukturalnymi, głównie o charakterze rekreacyjnym i sportowym. Jednak ich budowa be tych gruntów nie była by możliwa lub bardzo poważnie utrudniona.

Powstaną tam m.in. zespół stadionowy o charakterze sportowo-rekreacyjnym z boiskami i urządzeniami do rehabilitacji ruchowej, tereny zielone z alejkami i fontannami oraz wielofunkcyjny parking dla uczestników masowych spotkań prozdrowotnych oraz projekcji filmowych.

Uczestnicy

W dzisiejszej uroczystości przekazania gruntów uczestniczyli: Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy Stanisław Zimnicki, Poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka oraz Senator Józef Łyczak.

To ogromny krok naprzód dla naszej społeczności. Rozwój lokalnej infrastruktury przyciągnie również turystów i inwestorów podnosząc ogólnopolską i europejską pozycje uzdrowiska - powiedział Burmistrz Ciechocinka Jarosław Jucewicz

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE