Pacjenci z udarem dostaną pomoc w Toruniu! Neurologia w Szpitalu Wojewódzkim znów otwarta

i

Autor: Wikimedia Commons

Pacjenci z udarem dostaną pomoc w Toruniu! Neurologia w Szpitalu Wojewódzkim znów otwarta

2021-11-08 20:02

Doczekaliśmy się poważnego zwrotu w trwającym od wielu miesięcy kryzysie toruńskiej neurologii. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Rydygiera skompletował zespół neurologów pozwalający na ponowne uruchomienie oddziału. W razie udaru mózgu wreszcie nie będziemy musieli jechać do Bydgoszczy.

Po wielomiesięcznych negocjacjach, dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygiera podpisała kontrakty z neurologami. Dzięki temu, od 8 listopada Oddział Neurologiczny oraz Oddział Leczenia Udarów mózgu mogą wznowić działalność.

Tak naprawdę już od roku pojawiały się problemy kadrowe tego oddziału, był prowadzony przez kilku specjalistów. Ostatecznie, jako że nie udało się wtedy znaleźć większej grupy lekarzy została zawieszona działalność: początkowo oddziału leczenia udarów mózgu, miesiąc później oddziału neurologicznego. Na szczęście, dzięki rozmowom prowadzonym przez dyrekcję, udało się pozyskać dziesięciu nowych lekarzy i od dzisiaj ten oddział zaczyna przyjmować normalnie pacjentów – powiedział rzecznik bielańskiej lecznicy, dr Janusz Mielcarek

Władze szpitala zapewniają, że chcą wrócić do liczby łóżek sprzed zamknięcia oddziału. Szczegółów mamy dowiedzieć się na jutrzejszej konferencji prasowej Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego. Przypomnijmy, że dokładnie tydzień wcześniej została wznowiona działalność Oddziału Neurologii w Szpitalu Miejskim przy ul. Batorego. Tam regularne świadczenia w zakresie udarów mózgu mają wrócić w grudniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE