Budowa obwodnicy Lubrańca

i

Autor: Mikołaj Kuras dla UMWKP

Infrastruktura drogowa

Obwodnica koło Włocławka prawie gotowa. Koszt jej budowy to 64 mln zł

2023-11-21 10:06

Początek ponad pięciokilometrowej trasy znajduje się przed wjazdem do miasta od strony Brześcia Kujawskiego. Dalej przebiegać będzie w pobliżu miejscowości Lubraniec-Parcele i Kolonie Piaski, gdzie powstała obwodnica. Nad rzeką Zgłowiączka powstał nowy most, a w miejscowości Borek obwodnica połączy się z trasą nr 270.

Obwodnica

Realizaowana właśnie budowa obwodnicy w tym miejscu może zdecydowanie ułatwić zycie kierowcom i okolicznym mieszkańcom.

Jak mówi marszałek Piotr Całbecki - Realizowana inwestycja pomoże rozwiązać kilka problemów. Dzięki obwodnicy wyprowadzimy ruch tirów poza miasto, zmniejszymy hałas i zwiększymy bezpieczeństwo mieszkańców. Równocześnie prowadzone są prace przy przebudowie drogi z Lubrańca do Brześcia Kujawskiego.

Nowy most

Równie ważny, jak obwodnica, jest także gotowy już most na rzece Zgłowiączce znajdujący się między Borkiem a Brzeziną. Jest to nowoczesna, pięcioprzęsłowa konstrukcja mierząca blisko 140 metrów długości. Wykonawcą obiektu jest toruńska firma Onde, która zamontowała bariery zabezpieczające skarpy przyczółków. - Do końca roku planuje także umocnić brzegi rzeki w obrębie mostu. Poza tym cała droga zostanie odpowiednio oznakowana i wyposażona w elementy poprawiające bezpieczeństwo. Zrealizowany zostanie także zielony zakres inwestycji związany z nasadzeniami drzew, krzewów oraz zakładaniem trawników - przekazuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Jak zapewnia wykonawca, całość ma być gotowa do końca roku. Finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020 i ze środków unijnych inwestycja kosztuje ponad 64 mln zł.

Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE