Nowe wozy dla kujawsko-pomorskich strażaków-ochotników

i

Autor: Michał Kaproń Nowy wóz bojowy OSP Łubianka

Nowe wozy dla kujawsko-pomorskich strażaków-ochotników

2021-12-21 20:15

Ochotnicze Straże Pożarne w naszym województwie mogą się już cieszyć nowym sprzętem. Przekazano w sumie 19 pojazdów, które będą pomagać strażakom z lokalnych OSP w gaszeniu pożarów i ratowaniu ludzkiego życia.

Kujawsko-Pomorski oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z Urzędem Marszałkowskim na potęgę modernizuje flotę lokalnych OSP. Dotychczas strażacy otrzymali 27 wozów bojowych: 11 ciężkich i 16 średnich. Później przyszła kolej na nowe motopompy, a teraz do remiz w całym województwie trafiło kolejnych 7 średnich i 12 lekkich wozów gaśniczych.

O tym, jakie mają być to wozy nie decyduje Marszałek, czy ja, ale strażacy-ochotnicy z poszczególnych powiatów. To oni decydują jak ma wyglądać specyfikacja, co w tym samochodzie ma być. I to jest najważniejsze: żeby nie politycy, a strażacy decydowali o tym, co jest dla nich najlepsze – mówił wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

W okolicy Torunia o nowe wozy wzbogaciły się Ochotnicze Straże m.in. w Łubiance i Lipnie. Strażacy z OSP Czernikowo, którzy w ostatnim czasie przeżyli tragiczny wypadek i stracili swój wóz, zostali odznaczeni marszałkowskim medalem Unitas Durat.

Myślę, że robiliśmy swoje. To, że władze chcą nas wyróżnić, to jest dla nas najwyższy zaszczyt. Powołanie do straży jest pewną misją, którą wykonujemy codziennie – ze wzruszeniem mówił Dariusz Popławski, prezes OSP Czernikowo.

W tragicznym wypadku w Czernikowie zginęło dwoje strażaków ochotników. Zniszczeniu uległ również nowoczesny wóz strażacki, którego zastąpienie to koszt miliona złotych. Trwa zbiórka środków na ten cel:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE