Nowe radiowozy dla toruńskiej policji. To przedświąteczna tradycja [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-12-23 12:29

Od wielu lat nowe pojazdy dla policjantów w Toruniu trafiają właśnie przed świętami. Prozaicznie to dobry czas zakupowy i rozliczeniowy, symbolicznie - prezent pod choinkę. W tym roku to cztery radiowozy.

Dwa oznakowane są przeznaczone dla toruńskiej drogówki. Kolejne dwa, nieoznakowane, będą dla komisariatu na Rubinkowie oraz komendy miejskiej. Zakup współfinansują Gmina Miasta Toruń oraz Komenda Główna Policji. Kwota od miasta to w tym roku 215 tysięcy złotych. Ale będzie też piąte auto, tuż po świętach.

Wszystkie samochody to Kia Ceed kombi o pojemności 1,4. Komendantowi miejskiemu insp. Maciejowi Lewandowskiemu kluczyki wręczył prezydent Michał Zaleski.

Cztery nowe radiowozy trafiły do toruńskiej policji:

Dodajmy, że 11 stycznia zostanie oficjalnie oddany po modernizacji komisariat Toruń-Rubinkowo. Gruntowna przebudowa trwała ponad rok. To między innymi nowa elewacja, wymiana okien, garaży, remont siłowni i pomieszczeń dla osób zatrzymanych (PDOZ).

Wyremontowany komisariat na Rubinkowie
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Wyremontowany komisariat na Rubinkowie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Toruńska starówka gotowa na święta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE