Nieczynne biletomaty w toruńskich tramwajach i autobusach!

2020-03-18 13:27
Nieczynne biletomaty w toruńskich tramwajach i autobusach!
Autor: Marta Łazarska Nieczynne biletomaty w toruńskich tramwajach i autobusach!

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu dba o bezpieczeństwo pasażerów. Już teraz wykorzystuje się nowoczesne technologie, takie jak zamgławianie po to, by zdezynfekować każdy element pojazdu - nawet tapicerkę. Od jakiegoś czasu wprowadzono zakaz sprzedaży biletów bezpośrednio od kierowców. Na torunian czekają jeszcze inne zmiany.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu wprowadza kolejne zaostrzenia w korzystaniu z publicznych przejazdów. Od początku marca wstrzymano możliwość zakupu biletu papierowego u kierowcy. To po to, by zminimalizować ryzyko zachorowań koronawirusem w naszym mieście. Dodatkowo od dziś nie kupimy biletu nawet w automacie, który znajduje się w pojeździe. Korzystanie z biletomatu naraża nas na kontakt z osobą, która jest nosicielem koronawirusa. Może do tego dojść nie przez bezpośredni kontakt, ale także przez dotykanie tego samego ekranu czy guzika w automacie. Dlatego aby nie było problemów w trakcie kontroli biletów - warto kupić go jeszcze przed wejściem do pojazdu w pobliskim kiosku. MZK przypomina także o specjalnych aplikacjach tj. Skycash czy Mobilet, które pozwalają nam na jego kupno za pomocą smartfona. W najbliższym czasie, dla bezpieczeństwa kierowców oddzielone zostaną przednie części pojazdów. Będzie to dotyczyło autobusów bez tzw. pełnej kabiny.

Przypomnijmy, że MZK w Toruniu dba o bezpieczeństwo podróżujących już od 27 lutego. Od tego czasu oprócz standardowego mycia, pojazdy są dezynfekowane w miejscach, które dotykamy najczęściej. To oczywiście poręcze, kasowniki czy biletomaty. A od niedawna wprowadzono również nowoczesną metodę odkażania, tzw. "zamgławianie". Sprawdźcie szczegóły poniżej.

MZK przypomina, że w czasie zagrożenia epidemiologicznego nie korzystamy z tzw. "guzików ciepła". Drzwi od autobusów i tramwajów otwiera wyłącznie kierowca.