Mgłą w koronawirusa! Toruńskie MZK ma nowy sposób na odkażanie pojazdów! [AUDIO]

2020-03-13 13:29
Mgłą w koronawirusa! Toruńskie MZK ma nowy sposób na odkażanie pojazdów! [AUDIO]
Autor: MZK Toruń Mgłą w koronawirusa! Toruńskie MZK ma nowy sposób na odkażanie pojazdów! [AUDIO]

Toruńscy pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacji mogą czuć się bezpieczniej. Od dziś dezynfekcja pojazdów będzie dokładniejsza. To dzięki nowej metodzie odkażania, która nazywa się zamgławianie.

Będzie jeszcze czyściej, a co za tym idzie - bezpieczniej. Już od dziś tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu będzie odkażany nową metodą. To w związku działaniami prewencyjnymi, które mają zabezpieczyć mieszkańców od zarażania się koronawirusem. Przypomnijmy - w Toruniu, a także w województwie kujawsko-pomorskim nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia SARS-CoV-2!  W kujawsko-pomorskiem mamy 15 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia, 69 poddanych kwarantannie, a także 451 pod nadzorem epidemiologicznym.

Od 27 lutego Miejski Zakład Komunikacji dba o odkażanie pojazdów. ​Oprócz standardowego mycia, codziennie, po każdym zjeździe autobusy i tramwaje są dezynfekowane z środkiem na bazie chloru. Szczególnie poręcze, biletomaty, kasowniki i przyciski, czyli powierzchnie najczęściej dotykane przez pasażerów. Nie można kupować biletów bezpośrednio od kierowcy pojazdu - MZK zachęca do korzystania z biletomatów, dedykowanych aplikacji mobilnych czy po prostu zaopatrzenia się w najbliższym kiosku. Aby zmniejszyć ilość dotykanych przez pasażerów powierzchni - to kierowca otwiera wszystkie drzwi.

 

 

O tej metodzie odkażania pojazdów opowiedział nam Zbigniew Wyszogrodzki, prezes toruńskiego MZK

Takie procedury będą obowiązywały do czasu ustąpienia zagrożenia koronawirusem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE