Nie wyrzucaj, nie marnuj żywności! W Toruniu startuje EKOmyślnik!

2021-09-30 9:15
Nie wyrzucaj, nie marnuj żywności!
Autor: www.pixabay.com W Toruniu startuje EKomyślnik!

Będą informować, edukować, zachęcać do racjonalnych zakupów, a nawet wspólnie gotować! Fundacja Stabilo startuje z nowym projektem EKOmyślnik. Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z toruńskich szkół, a nawet przedszkoli. W programie udział weźmie 10 placówek.

W trakcie zajęć najmłodsi dowiedzą się, jak przygotować posiłek z resztek. Być może po takich zajęciach będą umiały podpowiedzieć rodzicom, jak zrobić zakupy by jak najmniej niewykorzystanej żywności trafiło później na śmietnik. EKOmyślnik startuje w październiku. Dyskusje i warsztaty odbędą się w dziesięciu toruńskich szkołach i przedszkolach. Co ważne, placówki otrzymają niezbędne wsparcie, również finansowe - informuje Sylwia Kowalska z Fundacji Stabilo.

Nie wyrzucaj, nie marnuj żywności! W Toruniu startuje EKOmyślnik!

W całej Polsce trafia na śmietnik nawet blisko 10 milionów ton żywności rocznie. Projekt ma temu zapobiec, a więcej w tym temacie na stronie Fundacji Stabilo TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE