Nie wyrzucaj, nie marnuj żywności!

i

Autor: www.pixabay.com W Toruniu startuje EKomyślnik!

Nie wyrzucaj, nie marnuj żywności! W Toruniu startuje EKOmyślnik!

2021-09-30 9:15

Będą informować, edukować, zachęcać do racjonalnych zakupów, a nawet wspólnie gotować! Fundacja Stabilo startuje z nowym projektem EKOmyślnik. Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z toruńskich szkół, a nawet przedszkoli. W programie udział weźmie 10 placówek.

W trakcie zajęć najmłodsi dowiedzą się, jak przygotować posiłek z resztek. Być może po takich zajęciach będą umiały podpowiedzieć rodzicom, jak zrobić zakupy by jak najmniej niewykorzystanej żywności trafiło później na śmietnik. EKOmyślnik startuje w październiku. Dyskusje i warsztaty odbędą się w dziesięciu toruńskich szkołach i przedszkolach. Co ważne, placówki otrzymają niezbędne wsparcie, również finansowe - informuje Sylwia Kowalska z Fundacji Stabilo.

Nie wyrzucaj, nie marnuj żywności! W Toruniu startuje EKOmyślnik!

W całej Polsce trafia na śmietnik nawet blisko 10 milionów ton żywności rocznie. Projekt ma temu zapobiec, a więcej w tym temacie na stronie Fundacji Stabilo TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!