Ramen

i

Autor: Pixabay Ranking 10 najlepszych ramenów na świecie!

Kulinaria

Najlepszy ramen jest tutaj! Oto lista 10 faworytów! Zobacz, czy je znasz!

2023-06-12 9:55

Ramen na dobre zagościł w Polsce. To pyszne japońskie danie w wielu odsłonach można zjeść w każdym większym polskim mieście. Restauracje serwujące ramen otwierają się też w miastach o średniej wielkości. Polacy pokochali ramen, gdyż ma w sobie wszystko to co miłe naszym podniebieniom. Przedstawiamy ranking 10 najlepszych ramenów na świecie! Znacie je?

Najlepszy ramen na świecie

Według rankingu TasteAtlas najlepsze rameny na świecie zjemy w następujących restauracjach:

 • Ichiran Nakasu 天然とんこつラーメン一蘭 w mieście Fukuoka (Japonia),
 • Tsuta Ramen-z Gwiazdką Michelin w Tokio (Japonia),
 • Menbakaichidai w Kioto (Japonia),
 • Ippudo New York w Nowym Jorku (Stany Zjednoczone).

Ranking 10 najlepszych ramenów w historii

Według portalu TasteAtlas tak przedstawia się ranking najlepszych, najsmaczniejszych i najbardziej lubianych ramenów na świecie:

 1. Tonkotsu,
 2. Shoyu,
 3. Miso,
 4. Shio,
 5. Tsukemen,
 6. Hakata,
 7. Yokohama-Style,
 8. Kagoshima,
 9. Hiyashi chuka,
 10. Champon.

Kiedy ramen pojawił się w Europie?

Ramen to japońska zupa z makaronem i bulionem, która zyskała w ostatnich latach popularność na całym świecie. Dla niektórych ramen to coś w rodzaju połączenia pierwszego i drugiego dania. W Europie ramen zaczął pojawiać się na początku lat 90. XX wieku, kiedy to japońska kultura stała się bardziej rozpowszechniona na Zachodzie. Pierwsza restauracja z ramenem została otwarta w Paryżu w 1995 roku, a od tego czasu ramen stał się coraz bardziej popularny w Europie. Ramen trafił wkrótce do Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie ramen można znaleźć w wielu miastach w całej Europie, a kultura jedzenia w stylu japońskim stała się modna i trendy.

Ramen w Polsce

Ramen pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, około 10-15 lat temu. Pierwsze restauracje serwujące ramen zaczęły pojawiać się w większych miastach w Polsce, głównie w Warszawie i Krakowie. Jednakże popularność oraz dostępność ramenu w Polsce zdecydowanie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, gdy kultura japońska stała się coraz bardziej popularna w Polsce. Obecnie ramen można znaleźć w wielu restauracjach w różnych miastach Polski, a wiele z tych restauracji oferuje szeroki wybór różnych rodzajów ramenu. Na wyśmienity ramen zapraszam m.in. do Torunia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE