Mieszkańcy Torunia mogą dostać nawet 9600 złotych dotacji na wymianę kopciuchów

2022-08-08 10:00
Mieszkańcy Torunia mogą dostać nawet 9600 złotych dotacji na wymianę kopciuchów
Autor: pixabay.com Mieszkańcy Torunia mogą dostać nawet 9600 złotych dotacji na wymianę kopciuchów

Niepokoje w związku z niedoborem węgla w składach opału nie ustają, więc tym bardziej warto przypomnieć, że mieszkańcy Torunia mogą ubiegać się o dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych na niskoemisyjne lub bezemisyjne.

Największe dofinansowanie można uzyskać decydując się na przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej - mieszkańcy Starego Miasta i Bydgoskiego Przedmieścia mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości nawet 70% poniesionych kosztów. O dziesięć procent mniej otrzymają mieszkańcy pozostałych dzielnic.

Przy wymianie pieca na ogrzewany innym źródłem ciepła możemy wnosić o dotacje, których maksymalna kwota wynosi kilka tysięcy złotych. Najwyżej dofinansowane są pompy ciepła, na które możemy dostać nawet 9600 złotych. Montaż kotła elektrycznego dotowany jest maksymalną kwotą 7200 złotych, gazowego 8600 złotych, a instalacja zasilana olejem opałowym wiąże się z dopłatą do 6000 złotych.

Najmniej opłacalna jest wymiana pieca węglowego na nowocześniejszy. Tu dopłata jest możliwa wyłącznie w peryferyjnych dzielnicach i wynosi maksymalnie 4300 złotych. Dofinansowanie otrzymają także ci, którzy zdecydują się tylko na likwidację pieca kaflowego lub węglowej kotłowni.

Wnioskować o dofinansowanie można w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta. Co ważne, wniosek należy złożyć przed rozpoczęciem prac i umożliwić urzędnikom dwukrotną wizję lokalną.

Wszystkie szczegóły TUTAJ.

Jak powinieneś spędzić ostatnie dni wakacji? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!

Pytanie 1 z 9
Jaka jest twoja ulubiona pora roku?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE